• Rodičovská zábava

• Milí rodičia a priatelia školy !
              Dovoľujeme si Vás touto formou pozvať na Rodičovskú zábavu (rodičovský ples), ktorá sa uskutoční dňa 26. 1. 2019 o 19:00  v Mestskej športovej hale Sliač. Vstupné bude 20 €. V cene je zahrnutá hudba, večera, švédske stoly, nealko.

• Zahlasujte za našu školu

• Milé kolegyne, kolegovia, priatelia školy,
              prosím Vás o zahlasovanie za našu školu (v tvare "Základná škola A. Sládkoviča"). Môžeme vyhrať počítačovú učebňu. Prosím šírte aj ďalej. Srdečná vďaka.

Mgr. Róbert Borbély, PhD.

• Zábavná autoškola

• Do galérie Zábavná autoškola boli pridané fotografie.

Dňa 3.10.2018 sa žiaci 8. ročníka zúčastnili akcie Zábavná autoškola, ktorú organizovala Stredná priemyselná škola dopravná Zvolen v spolupráci s autoškolou Gonda.

Akciou nás sprevádzali študenti tejto strednej školy. Rozdelili nás do skupín a postupne sme prechádzali cez 5 stanovíšť.

Na prvom stanovišti sme sa rozprávali o dopravných situáciách. Dozvedeli sme sa , aký je rozdiel medzi zimnými a letnými pneumatikami a prečo sa musia autá „prezúvať“. Druhé stanovište nás virtuálne zaviedlo do priestorov školy, pričom sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií  o štúdiu na tejto strednej škole.

Na treťom stanovišti sme obdivovali model auta na hybridný pohon H2AC , s ktorým na medzinárodnej súťaži vo Francúzsku tím SPŠ dopravnej Wings On Roads získal fantastické 1.miesto.

V závere sme si mohli vyskúšať simulátor prevrátenosti, na ktorom sme chvíľu viseli dolu hlavou.

Najväčšou atrakciou však bola pre nás skutočná jazda autom s inštruktorom autoškoly. Všetci ôsmaci si túto príležitosť nenechali ujsť. Bolo to super.

V závere celej akcie niektorí naši spolužiaci súťažili v krátkom teste. Najviac sa darilo Nike Kosturjakovej z 8.A, ktorá získala od organizátorov akcie malý darček.

Zábavná autoškola bola nielen zábavná , ale hlavne poučná. Mnohých motivovala k možnosti štúdia na SPŠ dopravnej vo Zvolene.

žiaci 8. ročníka

• Noc výskumníkov

• Do galérie Noc výskumníkov boli pridané fotografie.

Dňa 28.9. sme sa žiaci ôsmeho ročníka zúčastnili Noci výskumníkov v nákupnom centre Európa Banská Bystrica. Podujatie bolo zostavené z vedeckých stánkov. Cieľom stánkov bolo edukačne a zároveň zábavne zväčšiť rozhľad "obyčajným" ľuďom, ako sú žiaci základných škôl alebo aj dospelí ľudia. Stánky boli zaujímavé.

Napríklad stánok 3D TLAČ zahŕňal 3D tlač v plnom prúde. Okolo na stole boli rôzne výtvory tohto, v budúcnosti, ale i súčasnosti, užitočného stroja. Stánok MÁME RADI EKONÓMIU vás naučil interesantnými hrami narábať s peniazmi či ako normálny človek alebo ako podnikateľ. Pokiaľ ste čo len máličko uspeli, boli ste odmenení perami, sladkým potešením, plastovými mincami do košíka a mnohými ďalšími vecami. Stánkov bolo naozaj mnoho;  konkrétne dvadsaťšesť. Od stánku PRIBLÍŽ SA ŠPORTOVÝM HVIEZDAM cez stánok VIRTUÁLNE A INÉ REALITY až po stánok MOJE SRDCE BIJE PRE GEOGRAFIU .  Ja verím, že nám podujatie dalo niečo do života.

Takáto akcia by sa nezaobišla bez originálnej a nevšednej prednášky. Táto prednáška bola zameraná na Bystanderov efekt. Prednáška rozšírila obzor žiakom o ľudskej psychológii. Pekne poukázala na fakt: čím viac ľudí, tým menej ľudskosti.

Tomáš Janešík, 8.A

• ŠKD - Deň hrania

• Do galérie ŠKD - Deň hrania boli pridané fotografie.

Občianske združenie Vedecká hračka je organizátorom už 9. Dňa hrania v SR. Cieľom je pripomenutím významu hrania v živote každého človeka prispieť ku kultúrnosti SR, ako aj poukázať na možnosti spoločného harmonického využívania voľného času. S naším ŠKD sme reagovali na výzvu OZ a v rámci 9. Dňa hrania v SR sme si pripravili pre žiakov tieto hrové súťaže:  1.  Zvukové pexeso – deti do prinesených obalov z „kindervajíčok“ vkladali rôzne predmety a následne si spoločne zahrali zvukové pexeso.Táto hra mala u detí veľký úspech. Napriek tomu, že vyzerá jednoducho, hľadanie identických dvojíc zvukov deti poriadne potrápilo.  2. Kriedami sme si nakreslili na zem terč a deti do neho hádzali gaštany na presnosť. Získané body si sčitovali a určili víťazné družstvo. 3. Bingo z gaštanov – spoločne s deťmi sme si nazbierali gaštany a napísali na ne čísla do 100. Tie následne použili v obľúbenej hre.  4. Využili sme hracie plány, ktoré máme namaľované na chodbe v škole s deťmi sme si zahrali hru Twister, Človeče nehnevaj sa a Škôlka Víťazi získavali odmenu v podobe cukríkov a ovocných čajov. Žiaci sa aktívne zapojili aj do prípravy všetkých hrových aktivít.

• Divadelný krúžok na Bábkarskej Bystrici

• Deti z nášho divadelného krúžku sa v sobotu, 28. septembra 2018, predstavili v rámci Prológu k festivalu Bábkarská Bystrica Tour 2018. Na javisku v divadelnom šapitó pod Pamätníkom SNP odohrali hru Ester.
            • Týždeň dobrovoľníctva

• V týždni od 17. septembra – 21.septembra 2018 sa žiaci 3. – 9. ročníka pod vedením triednych učiteľov zapojili do akcie Týždeň dobrovoľníctva. Akciu zorganizovala ŽŠR. Každá trieda  zrealizovala aktivitu  podľa vlastného  výberu.