• Testovanie 5 2018 - 21.11.2018

• Národný  ústav  certifikovaných  meraní  vzdelávania  (NÚCEM)  v školskom  roku  2018/2019 zrealizuje celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ v zmysle zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove  a vzdelávaní v znení  neskorších  predpisov (školský  zákon) a vyhlášky MŠ  SR č. 320/2008 Z. z.

• Videokonferencia projektu WATER

• 8.11.2018 sme sa opäť stretli s našimi zahraničnými partnermi z medzinárodného projektu WATER. Hoci nie osobne, ale aj tak sme sa na stretnutie veľmi tešili. Vďaka videokonferencii cez Skype sme sa znova všetci videli, porozprávali sme sa, zasmiali sme sa a hlavne sme zhodnotili projektové stretnutie u nás na Slovensku. Všetci žiaci vyjadrili svoju spokojnosť s priebehom celého týždňa – s pripravenými aktivitami, s rôznymi úlohami, s ľuďmi s ktorými počas projektového týždňa trávili svoj čas. A to nás ako organizátorov nesmierne teší. Dohodli sme sa na ďalších aktivitách, ktoré budeme v školách počas školského roka robiť. Ostávame i naďalej v kontakte a videokonferenciu si radi zopakujeme i častejšie. V decembri nás čaká milá povinnosť – výroba a zaslanie vianočných pohľadníc našim kamarátom do Přimdy a Mielźyna. Samozrejme s témou vody – napríklad vo forme snehovej vločky :).

Mgr. A. Krúpová, koordinátorka projektovej činnosti

• Vyhodnotenie súťaže Najkrajšie chvíle s mojimi starými rodičmi

• Naši žiaci sa každoročne zapájajú do literárnej a výtvarnej súťaže organizovanej pri príležitosti Mesiaca úcty k starším - Najkrajšie chvíle s mojimi starými rodičmi. Úroveň prác našich žiakov je podľa poroty každý rok vyššia. 6. novembra 2018 bola v kine Hron súťaž vyhodnotená.

• Európsky týždeň programovania

• V týždni od 7. do 18. októbra 2018 sa žiaci 7. - 9 . ročníka na hodinách informatiky  zapojili do akcie v rámci Európskeho týždňa programovania. V celej Európe sa uskutočnilo spolu 42 578 podujatí, ktoré podporovali u žiakov rozvoj logického  myslenia a programovania.
            • Plavecký výcvik - 3. ročník

• Do galérie Plavecký výcvik - 3. ročník boli pridané fotografie.

Od 22. - 26.10.2018 sa žiaci tretieho ročníka zúčastnili plaveckého výcviku na krytej plavárni Mestských kúpeľov vo Zvolene. Kurz plávania zabezpečovali tréneri KVŠ Careta Zvolen.
              Žiaci boli počas výcviku rozdelení do skupín podľa svojich schopností a zručností. Skupinu pokročilých plavcov tvorilo až 17 žiakov, ktorí od prvého dňa bez obáv plávali v hlbokej vode. Neplavci a tí menej zdatní sa počas kurzu snažili naučiť všetko, čo by mal správny plavec ovládať.
              Preteky jednotlivcov, ktoré boli vyvrcholením celého plaveckého kurzu, preverili najmä disciplínu a kondíciu žiakov.

Medzi chlapcami sa na 1. mieste umiestnil Maximo Kamoďa z 3.C triedy, 2. miesto obsadil Filip Olajec z 3.A a 3. miesto Patrik Lupták z 3.C.

Medzi dievčatami získala prvenstvo Wanda Klinková z 3.A, 2. miesto patrí Tatiane Tatranskej z 3.C a 3. miesto obsadila Michaela Cejzlová z 3.A triedy.

Plavecký výcvik splnil účel aj očakávania detí, pretoby sme radi vyslovili poďakovanie všetkým trénerom tímu CARETA.

• Literárno-vedná exkurzia na Orave

• V posledný deň pred jesennými prázdninami sa žiaci šiesteho ročníka našej školy vybrali na literárno-vednú exkurziu na Oravu. Ráno nasadli do autobusu a tešili sa na miesta, ktoré navštívia.