• Krajská školská liga ZŠ a OGY

• Do galérie Krajská školská liga boli pridané fotografie.

Strelci Ján Rievaj, Tomáš Siakeľ, Šimon Šupa a René Hevessy sa zúčastnili na Krajskej školskej lige v streľbe zo vzduchovky.
              Táto súťaž bol trojkolová.Prvé kolo bolo v Príbelciach 18. 10.2018, druhé v Detve 15.11.2018 a tretie v Brezne 11.12.2018.
              Našim strelcom sa veľmi dobre darilo, čo dokazujú aj výsledky z  jednotlivých kôl, kde boli na popredných miestach. Po spočítaní všetkých bodov sa umiestnilo naše družstvo na 2. mieste.
              Z jednotlivcov obsadil Ján Rievaj 2. miesto v kategórii mladších žiakov a Tomáš Siakeľ 1. miesto v kategórii starších žiakov.
              Všetkým strelcom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy. Za prípravu strelcov ďakujeme vedúcej krúžku, pani Tatiane Groves.

• Školský časopis ROZLETY

• Prvé tohtoročné číslo nášho školského časopisu je na svete - v novom šate, s novými rubrikami a zaujímavosťami z nášho školského života. Časopis nájdete v tomto linku: ROZLETY

• Hvezdáreň a planetárium Žiar nad Hronom

• Dňa 11.12.2018 navštívili žiaci štvrtých ročníkov kultúrno-výchovné zariadenie Krajskú hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom. Necelé dve hodiny prežívali štvrtáci príjemné chvíle v objatí vesmíru, planét a hviezd.

• Mikulášska návšteva

• 6.12. sme mali v škole návštevu. Navštívil nás Mikuláš a jeho pomocníci - anjel a čert. Postupne od rána navštívili všetky triedy na škole. Do triedy vždy ako prvý vbehol čert, aby zistil, či boli deti poslušné, a troška ich postrašil. Potom vošiel Mikuláš s anjelom a niesli kôš plný sladkostí. Čert bol zvedavý a vypytoval sa aj pani učiteliek, či sa deti učia a poslúchajú. Tie neposlušné si troška zamazal sadzami. Po tomto "označovaní” deti zarecitovali básne alebo zaspievali piesne pre Mikuláša. Za odmenu im Mikuláš a pomocníci rozdali balíčky s dobrotami a pochválili ich za recitačný a spevácky výkon. Deti sa mikulášskej návšteve veľmi potešili a v triedach vládla príjemná atmosféra.
              Nina Čunderlíková, 9. C
              FOTOGALÉRIA
          • Sústredenie športovej triedy na Donovaloch

• V dňoch 3.12.- 7.12.2018 sa žiaci športovej triedy zúčastnili sústredenia na Donovaloch s pánom učiteľom R. Ištvánom a s trénerom J. Jurčiakom. Nepriaznivé počasie ich neodradilo ani od každodennej turistiky po krásnom prostredí Donovalov či poctivých tréningov. Na chate nechýbala ani zábava a oddych. Keďže je športová trieda v poslednom ročníku, každý deň absolvovali aj hodinu matematiky a slovenského jazyka. Ďakujeme za príjemný týždeň.
              Ema Štesková, 9.A
              FOTOGALÉRIA
            • ŠKD - Divadelné predstavenie Šťastné vajce

• Do galérie ŠKD - Divadelné predstavenie Šťastné vajce boli pridané fotografie.

22. októbra zavítali do nášho ŠKD herci, ktorí sa deťom predviedli divadelným predstavením  Šťastné vajce, ktoré bolo inšpirované rozprávkou P. Dobšinského – Išlo vajce na vandrovku. Rozprávka nabáda deti k tomu, aby si uvedomili, že priateľstvo zohráva v živote veľmi dôležitú úlohu. Príbeh bol hravý a humorný, pričom herci zapájali do deja aj deti hravou, interaktívnou formou. Z tých najodvážnejších si rozprávková postava raka vybrala svojich pomocníkov, ktorí stvárnili s nadšením postavu býka, kohúta a koníka, za čo dostali sladkú odmenu.

• Podporte svojím hlasom ŠKD Pramienok

• Projekt Pramienok postúpil do verejného hlasovania medzi tri najlepšie projekty za okres Zvolen. Hlasovanie verejnosti prebieha od 1. decembra do 31. decembra 2018. Projekt a aktuálny stav hlasovania nájdete na nasledovnom linku:  https://www.gestopremesto.sk/hlasovanie/zvolen/3387. Hlasovanie je bezplatné a z jedného telefónneho čísla alebo e-mailu sa dá poslať hlas len raz.

Výherné projekty sa túto príjemnú správu dozvedia e-mailom 1. januára 2019, zároveň budú zverejnené na stránke www.gestopremesto.sk. Výherné projekty získajú 1000 € na aktivity projektu.

• Vianočný turnaj o pohár riaditeľa ZŠ

• 30. novembra 2018 sa odohral u nás 3. ročník Vianočného turnaja prípraviek o pohár riaditeľa školy. Turnaja sa zúčastnili družstvá ZŠ Sliač, ZŠ Senohrad, ZŠ Brusno, ZŠ Zvolen a ZŠ Krupina.
          • Úspechy našich bedmintonistov na medzinárodnom turnaji

• V slovinskom meste Medvode sa konal 30. novembra - 2.decembra 2018 medzinárodný turnaj v bedmintone - Medvode Forza Cup. Z našej školy sa na turnaji zúčastnili žiaci  Simeon Suchý, žiak športovej triedy, a Andrej Suchý, žiak 5.B triedy. Úspešne reprezentovali Slovensko, mesto aj našu školu, keď si zo Slovinska priviezli  dve zlaté medaily.

• Technická olympiáda

• Dňa 29.11.2018  organizovalo Centrum voľného času Domino vo Zvolene okresné kolo Technickej olympiády. Našu školu reprezentovali štyria žiaci - Michal Bystriansky a Gregor Išteneš v kategórii B a Peter Bystriansky a Michal Pálka v kategórii A.
          • Technický talent

• Dňa 30.11.2018 sa konala na Strednej odbornej škole technickej vo Zvolene súťaž Technický talent 2018. Súťaž sa organizuje ku týždňu vedy a techniky na Slovensku a tento rok to bol už 8. ročník.