• ŠKD - Fašiangové zvyky a tradície

• Do galérie ŠKD - Fašiangové zvyky a tradície boli pridané fotografie.

Týždeň od 18. do 22. februára sa v ŠKD niesol v znamení aktuálneho fašiangového obdobia. Začal interaktívnou prezentáciou „Fašiangové zvyky a tradície“, ktorú pripravila vedúca ŠKD p. Tatiana Groves. Deti sa v nej oboznámili so zvykmi a tradíciami tohto obdobia a zaspievali si aj fašiangové piesne. V priebehu ďalších dní sme si pripravovali v jednotlivých oddeleniach fašiangové masky a celotýždňová príprava vyvrcholila v piatok Fašiangovým dňom. Už pred obedom sa okolím školskej kuchynky šírila lákavá vôňa čerstvo vyprážaných šišiek, ktoré pripravovali vychovávateľky p. Holubková a p. Gáfriková. Deti posilnené touto dobrotou sa následne obliekli do masiek a vytvorili fašiangový sprievod, s ktorým navštívili vedenie školy, školskú jedáleň a nakoniec Dom seniorov Amicus. Všade priniesli dobrú náladu, spev a tanec, za čo si vyslúžili výslužku v podobe slaninky, klobások, ale aj čokolády. V zábave sme pokračovali aj po príchode do školy, kde sme si  pri tanci pochutnávali na výslužke.