• ŠKD - Čistenie prameňov

• Do galérie ŠKD - Čistenie prameňov boli pridané fotografie.

Čistenie prameňov sa už stalo tradičnou a medzi deťmi veľmi obľúbenou aktivitou v ŠKD. Staršie žiačky oboznámili nových prváčikov s významom tejto akcie a vysvetlili im, prečo sa náš ŠKD volá Pramienok. Žiaci sa aj tentokrát aktívne podieľali na odstraňovaní opadaného lístia  ako aj množstva odpadkov. Spestrením pre nich bolo hľadanie hríbov, v čom boli viacerí mimoriadne úspešní. Učili sa rozlišovať, ktoré sú jedlé a ktoré
              nie s pomocou vedúcej ŠKD p. Groves. Pani vychovávateľka Mgr. Holubková pre deti pripravila zaujímavé environmentálne aktivity.

• Deviataci navštívili Leteckú základňu Otta Smika

• 21. septembra 2018 v rámci Dňa otvorených dverí navštívili žiaci deviateho ročníka Leteckú základňu Otta Smika na Sliači. Žiaci sa najprv dozvedeli veľa zaujímavého o práci vojakov, potom pozvdvihli zrak k oblohe a sledovali zoskoky parašutistov i prelety lietadiel.

• 1.A - EKO ALARM

• Do galérie 1.A - EKO ALARM  prednáška boli pridané fotografie.

V rámci projektu Eko Alarm sa  od 20. do 25. septembra  všetci žiaci našej školy zúčastňujú  prednášok zameraných  na triedenie odpadu a predchádzanie vzniku odpadu. Prednášky sú prispôsobené všetkým vekovým kategóriám. Žiaci majú v diskusii možnosť vyjadriť svoj názor, ako aj uviesť príklady z vlastnej skúsenosti. Názorne môžu vidieť, čo konkrétne patrí, či nepatrí do jednotlivých nádob na separáciu. Najväčším prekvapením pre mladších žiakov bola skutočnosť, že niektoré krajiny Európy vytvárajú vďaka separácii odpadu len minimálny komunálny odpad. Vzdelávajme  deti v tejto oblasti, aby ich generácia uvedomelo  pokračovala v procese separácie a aby v produkovaní minimálneho komunálneho odpadu bola úspešná.

• Náš žiak vicemajster sveta !

• V dňoch 2. 9. - 9. 9. 2018 sa v rakúskom meste Moosburg konali Majstrovstvá sveta HDH-IAA v 3D lukostreľbe. Súťažilo 544 lukostrelcov z 19-tich krajín sveta.

• Vážení rodičia!
              Vo štvrtok 13. septembra 2018 od 15:30 hod., teda hodinu pred triednymi schôdzkami rodičovského združenia, si môžete prezrieť a vyzdvihnúť zabudnuté veci svojich detí, ktoré si nevzali domov na konci školského roka a nechýbajú im.
            • Dnes bolo našim deťom veselo

• 6. septembra 2018 sa žiaci 1. - 5. ročníka zúčastnili hudobného divadelného predstavenia Pesničkál v kine Hron. Deti mali možnosť priamo vstúpiť do diania a spolu so strašiakom Rudolfom i vílou Izabelou si zaspievali,  zatancovali a vytvorili krásny umelecký zážitok pre nás všetkých.
          • Daniel Fischer: Vynáranie – Osem statočných

• Pri príležitosti 50. výročia vstupu vojsk Varšavskej zmluvy na územie Československa bola v Športovej hale ZŠ Andreja Sládkoviča Sliač inštalovaná výstava VYNÁRANIE (8 STATOČNÝCH) od autora Daniela Fischera.

Autora inšpirovali osudy ôsmich ľudí, ktorí v roku 1968 vystúpili v Moskve na Červenom námestí a verejne prejavili svoj nesúhlas s okupáciou Československa. Protestovali proti vlastnej krajine a za svoj názor boli následne potrestaní.

Aj naši žiaci 7. – 9. ročníka si boli výstavu pozrieť. Výklad k výstave im podal Ing. Milan Julény, občiansky aktivista a účastník spomínaného obdobia. Žiaci si pozorne prezreli vystavené exponáty a aktívne pracovali pri hľadaní odpovedí na otázky v pracovnom liste. Okrem vystavených exponátov si mohli prezrieť aj dobové fotografie, ktorých autorom je dokumentarista zo Sliača, p. Igor Čekan.

Druhou aktivitou, ktorá súvisela s témou výstavy, bolo premietanie dokumentárnych filmov s tematikou okupácie pod názvom „Sliač v bratskom objatí“ a „Na vlnách slobody“.

Výstava a aktivity s ňou súvisiace prispeli k prehĺbeniu vedomostí žiakov o priebehu udalostí v roku 1968.

FOTOGALÉRIA

• Úspech na medzinárodnom turnaji

• V Poľsku v meste Lubin sa v dňoch 27. - 29. augusta 2018 uskutočnil medzinárodný bedmintonový turnaj družstiev Polish Youth Team Cup 2018 mladších juniorov.

• 4. kolo florbalovej súťaže

• 22. februára 2019 sa na ZŠ D. Savia vo Zvolene odohralo 4. kolo súťaže vo florbale.  ZŠ A. Sládkoviča Sliač skončila na 2. mieste a pripísala si do tabuľky  6 bodov. Blahoželáme.

• Bedmintonový turnaj

• Do galérie Bedmintonový turnaj boli pridané fotografie.

V športovej hale Sliač sa 17.februára 2019 uskutočnil celoslovenský bedmintonový turnaj mladších žiačok a žiakov. Zišlo sa tu 42 hráčov z rôznych slovenských miest. Z našej školy sa na turnaji zúčastnili: Michaela Cejzlová, Sarah Antónia Suchá, Patrik Lupták, Ivan Cejzl, Michal Kurtík, Radoslav Šupa.
              V kategórii jedenásťročných hráčov sa na 1.mieste umiestnil P.Lupták a z dievčat Michaela Cejzlová.V kategórii trinásťročných hráčok sa Sarah Antónia Suchá umiestnila na 2.mieste. Gratulujeme.

• ŠKD - Týždeň finančnej gramotnosi

• Do galérie ŠKD - Týždeň finančnej gramotnosti boli pridané fotografie.

Od 11.2. do 15.2. 2019 prebehol v ŠKD týždeň finančnej gramotnosti, ktorý mala na starosti pani vychovávateľka Holubková. Pre deti si pripravila prezentáciu a úlohy. Deti sa aktívne zapájali do priebehu, utvrdili si nielen vedomosti, ktoré majú, ale dozvedeli sa aj niečo nové. V závere deti dostali pracovné listy, ktoré si vypracovali spoločne s pani vychovávateľkami vo svojich oddeleniach.